Di. Sep 26th, 2023

Dyrektor zarządzający Grayscale mówi o nieuchronności istnienia funduszu giełdowego Bitcoin, czyli ETF.

Na rynku kryptograficznym może wreszcie pojawić się zatwierdzenie Bitcoin ETF, choć organy regulacyjne potrzebują więcej czasu.

„Uważamy, że Bitcoin ETF to kwestia tego, kiedy, a nie czy“, powiedział dyrektor zarządzający Grayscale Investments, Michael Sonnenshein, współzałożyciel Morgan Creek Digital Anthony Pompliano w wywiadzie udzielonym 15 lipca. „Regulatorzy wykonali fantastyczną robotę, wyprzedzając krzywą w całej klasie aktywów cyfrowych“, dodał.

Przestrzeń kryptońska porusza się szybko
Wyjaśniając tempo, w jakim porusza się globalny cyfrowy świat kryptograficzny, Sonnenshein opisał klarowność, z jaką amerykańskie organy regulacyjne podawały, że przemysł wynika z ich proaktywności.

„W rzeczywistości istnieją sposoby współpracy z organami regulacyjnymi nad klasą aktywów w istniejących ramach, ale nie są one po prostu jeszcze gotowe do zatwierdzenia ETF“, wyjaśnił.

Tak wiele prób Bitcoin ETF zaprzeczało

Bitcoin ETF, dając inwestorom i handlowcom dostęp do Bitcoin Revolution na głównych rynkach finansowych, w ciągu ostatnich kilku lat wielokrotnie wymykał się z kryptońskiej przestrzeni. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, czyli SEC, zaprzeczyła wielu próbom wprowadzenia takiego produktu, podejmowanym przez wiele firm.

„Myślę, że byli dość jednoznaczni co do chęci zobaczenia pewnej dynamiki na rynku dojrzałym trochę bardziej“, powiedział Sonnenshein o amerykańskich organach regulacyjnych.

Odnotowując przykłady, Sonnenshein dodał:

„Rzeczy takie jak może bardziej globalny portfel zamówień na Bitcoin, może rzeczy takie jak umowy o dzieleniu się nadzorem, może trochę więcej regulacji i nadzoru nad różnymi rynkami i miejscami, w których odbywa się obrót cyfrowymi aktywami“.

Przyczyny poprzednich zaprzeczeń SEC Bitcoin ETF obejmują brak dowodów przeciwko manipulacji rynku i potwierdzenie wielkości rynku Bitcoin, wśród innych krytyk.

Von admin