Do. Dez 7th, 2023

Prawdopodobny „bieg stop-loss” powoduje, że jedna minuta świecy jest o ponad 3000 USD niższa niż cena spot Bitcoin przed odbiciem, przy ekstremalnej zmienności.

Bitcoin ( BTC ) osiągnął nowy rekord wszech czasów na różnych giełdach 30 listopada, ale w szczególności jeden rekord trafił na pierwsze strony gazet z innego powodu.

Dane z giełdy kryptowalut Bitcoin Compass pokazują, że BTC / USD osiągnął najwyższą w historii cenę w swoim portfelu zamówień, a następnie spadł do 16 600 USD w kilka sekund.

Cena Kraken BTC zrzuca 3000 $

Przyczyną krachu, który zlikwidował dużą liczbę pozycji i spowodował znaczny ból dla wielu spekulantów, był prawdopodobnie tzw. „Stop-loss run”.

Biegi stop-loss obejmują inwestorów o dużym wolumenie, którzy celowo składają duże zlecenia sprzedaży w określonym punkcie cenowym, a następnie kierują się tam, gdzie ich zdaniem znajduje się duża liczba pozycji stop-loss. W tym przypadku celem było około 16 600 USD, czyli blisko lokalnego dna z zeszłego tygodnia.

Rezultatem jest kaskada presji sprzedaży, która bardzo szybko dostarcza rezultat, jeśli zostanie pomyślnie oszacowany, tylko po to, aby rynek następnie odbił się po zakończeniu procesu.

Ryzyko płynności jest zawsze ważnym czynnikiem w handlu giełdowym, a jednominutowy knot krakena spadł o 3000 USD, co dobrze pokazuje, dlaczego inwestorzy powinni zachować ostrożność w przypadku znacznych punktów cenowych.

Innym wytłumaczeniem, lub być może takim, które przyczyniło się do tego wydarzenia, było to, że inwestorzy zdecydowali się wyjść za blisko 20000 USD, aby uniknąć kosztów nagłego odwrócenia oporu.

Bollinger ostrzega przed „klasyczną górną formacją”

„OK, czas zwrócić uwagę, $ BTCUSD. To klasyczny top setup” – ostrzegł John Bollinger, twórca wskaźnika zmienności Bollinger Bands .

„Nie ma jeszcze potwierdzenia, a konfigurację można łatwo pokonać, ale mądrzy handlowcy powinni myć okulary”.

Zapytany przez użytkownika Twittera, czy jest to lokalny szczyt lub czy cena Bitcoina spadnie stąd, odpowiedział, że „Na razie potencjalny lokalny szczyt …”

Von admin